'Yerdeki gökkuşağı'na turist alakası

‘Yerdeki gökkuşağı’na turist alakası

Nisan 25, 2019 45 0 0

Şehir merkezine 50 km mesafedeki, Karatay ilçesine bağlı İsmil Mahallesi’nde Asya Lale şirketine ait, 130 çeşit lalenin üretildiği tarla, Türkiye’nin dört bir köşesinden binlerce ziyaretçiyi ağırlıyor. Resim tutkunlarının büyük alaka gösterdiği, ‘yerdeki gökkuşağı’ olarak nitelendirilen lale tarlasında resimciler, en iyi kareyi tutabilmek için birbirleriyle yarışıyor. Drone ile tarlayı değişik açılardan görüntülemeye çalışan resim meraklıları, gökkuşağını anımsayan renk demetini ebedileştirmek istiyor. Takribî 50 milyon lalenin üretildiği tarlada görsel şöleni görmek için Rusya, Ukrayna, Almanya ve İtalya başta olmak üzere onlarca ülkeden binlerce turist geliyor.

Yerdeki gökkuşağına turist ilgisi

class=’cf’>

Şehre Antalya’dan gelen Rus, Fransız, Alman, İtalyan ve Avusturyalı turistler, tarlada gördükleri manzara karşısında hayranlıklarını dile getirdi. Konvoyda yer alan Svetlana Odnovolenko gün boyu burada müddet geçirdiğini belirterek, “Rusya’dan her sene Antalya’ya dolaşmaya geliyorum. Denizi çok hoşlanıyorum. Lale bahçesinin görselliği beni çok etkiledi. Buranın nerede olduğunu herkes çok merak ediyordu. Devasa bir lale tarlası, harikulade… Her renkten milyonlarca çiçeği bir arada görmekten çok mutluyum.” diye konuştu.

Yerdeki gökkuşağına turist ilgisi

Nikolai Pavel ise lale bahçesinin dünyaca şöhretli olduğuna işaret ederek, “Değişik ülkelerden dostlarla buraya geldik. Rusya, Ukrayna ve Özbekistan’dan gelenler var. Burayı internetten bildik. Çok öğrenilen bir yer, aşırıca görselleri yer alıyor. Bence Türkiye’nin öğrenilen yerlerinden… Uzunca zamandır gelmeyi istiyorduk, bugün buradayız. Çok hoş, harikulade… Binlerce kare resim çektik.” değerlendirmesinde bulundu.

Yerdeki gökkuşağına turist ilgisi

Tags: Konya, lale bahçesi, SeoHaber, Seyahat, Seyahat Haberi Categories: Magazin
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts
Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir