Vize ve pasaport tasayı yok, görülecek yer çok! Şimdi bütün zamanı…

Vize ve pasaport tasayı yok, görülecek yer çok! Şimdi bütün zamanı…

Kasım 30, 2018 69 0 0

1 / 12

Doğu Avrupa’nın en geniş topraklara dağılmış ülkelerinden Ukrayna… Gece yaşamını merkeze alan cümbüş turları kadar tabiatıyla da gezginlerin bir hayli hayalini asıllaştırmaya aday. Başkent Kiev ve son zamanların en popüler kentlerinden Lviv, Ukrayna gezisinde ilk evvel ziyaret edilmesi gereken kentlerden… Üstelik Ukrayna için ne vize gerekiyor ne de pasaport, kimlik giriş yapabiliyorsunuz… İşte Ukrayna’da kesinlikle görülmesi gereken 10 yer.

Resimler: Alamy

2 / 12

1- Old Town / Lviv
Lviv, kültür kenti olarak Ukrayna’nın en gözde şehirlerinden biri. Kentin Old Town Daha Önceki Kent diye belirlenen bölgesinde salaş pazarlar ve nitelikli lokantaların yanında alışveriş için iyi markalar bulmak da muhtemel.

3 / 12

Tarihi yapılar olan Opera binası ve Potocki epilepsiyi ortamda görülmesi gereken yerlerden.

4 / 12

2- Dormition Katedrali / Lviv
Daha Önceki Kent bölgesinde yer alan ve 13’üncü asırdan kalma bir mimari özellik sunan Dormition Katedrali büyüleyici hoşluğuyla turistlerin akın ettiği yapıların başında geliyor.

5 / 12

3- St. Yura Kathedrali / Lviv
Sarımsı mimari yapısı ve kenti yukarıyadan gören bir konuma sahip olmasıyla St. Yura Kathedrali Lviv kentinin en hoş yapılarından biri. Üç binadan oluşan katedral, rokoko mimarisinin en hoş misallerinden.

6 / 12

4- Rodina Mat / Kiev
Nazi savaşı abideyi olarak öğrenilen Rodina Mat heykeli, Kiev’in en hoş abide parklarından birini oluşturuyor. Azametli bir yapıda olan heykeli görmeden Ukrayna turunu bitirmeyin.

7 / 12

5- Aziz Andrew Kilisesi / Kiev
Kiev’in en namlı kilisesi olan Aziz Andrew kilisesi, şahane yapısı ile görenleri mest eden bir Ortodoks kilisesi olarak öğreniliyor. Uzviz yokuşunda bulunan bu cafcaflı kilisenin çevresinde satılan hatıra eşyalarını hoşlandıklarınız için satın alabilirsiniz.

8 / 12

6- Khreshchatyk Sokağı / Kiev
Kiev’in en popüler ve en hoş sokağı olan Khreshchatyk sokağı, her türlü lokanta ve kafeye tesadüfebileceğiniz ve mağazaları ile rahatlıkla alışveriş yapabileceğiniz bir sokak.

9 / 12

7- Deribasovskaya Sokağı / Odessa
Odessa kentinin en havalı ve en canlı sokaklarından biri olan Deribasovskaya Sokağı, trafiğe kapalı konumda ve ne ararsanız bulabileceğiniz bir yer olma özelliği sunuyor. Alışveriş, cümbüş ve yemek açısından kentin kalbinin attığı yer.

10 / 12

8- Odessa Milli Opera and Ballet Theater / Odessa
Odessa kentinin milli opera ve bale binası olan bu yapı, kentin en ehemmiyetli sembollerinden biri olarak gösteriliyor. Binada opera ve bale şovları izlemek ise harika bir tecrübe.

11 / 12

9- Mirror Stream Fountain / Kharkiv
Su ve ışık abideyi olarak öğrenilen Mirror Stream Fountain kentin görülmesi gereken abide yapıları arasında bulunuyor. UNESCO gözetmesi altında bulunan bu ehemmiyetli yapıt, arttaki ormanlık alan ile de şahane geçim sağlıyor.

12 / 12

10- Annunciation Katedrali / Kharkiv
Kent merkezinde yer alan bu namlı katedral, büyük ve renkli mimarisi ile kentin ziyaretçilerini tasarıma ve mimariye doyuracak özellikler sunuyor.

Tags: kiev gezi rehberi, lviv gezi rehberi, SeoHaber, Seyahat Haberi, ukrayna gezi rehberi Categories: Magazin
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts
Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir