Türkiye'nin yeşil cenneti! 200 TL'ye huzur dolu iki gün...

Türkiye’nin yeşil cenneti! 200 TL’ye huzur dolu iki gün…

Mart 8, 2019 34 0 0

1 / 26

Bütün bir hafta kendimizi işlere o kadar çok kaptırıyoruz ki, hafta sonunu iple çekiyoruz. Tatil günü gelince de sessiz sakin bir yere kaçmak istiyoruz. Bunun için kıstasımız belli. Hem yakın olacak hem de huzurlu ve ucuz… İğneada tüm bunları karşılıyor.  Özellikle doğanın tadını çıkaracağınız harika bir yer. Cebinizde de sadece 200 TL olması yeterli… İstanbul’a yakın yerler arayanlar, bol aktiviteli ve huzurlu kaçamak için işte size İğneada gezi rehberi…

2 / 26

Hafta sonu kaçmak için hem yakın ve ucuz hem de huzurlu bir yer arıyorsanız, istikamet İğneada!

3 / 26

Önce İğneada’ya nasıl gidilir onu anlatayım. Ulaşım için kullandığımız yol; İstanbul’dan Çerkezköy, Saray, Vize, Poyralı, Demirköy ve İğneada güzergâhı…

4 / 26

Bu yolu kullanarak üç saatte İğneada’ya varılıyor. Burası Kırklareli’nin en özel yeri… Hem huzurlu hem de bol aktiviteli ve ucuz… Yol üzerinde, Poyralı Demirköy arasındaki Yenice’de bir mola verip, Şen Kasap’ın harika etlerini tatmanızı tavsiye ederim.

5 / 26

Biz hemen hemen her gidişimizde uğrar, İğneada öncesi ufak bir altlık yaparız.

6 / 26

Ayrıca yolda yapabileceğiniz bir diğer aktivite de Dupnisa Mağarası’na gitmek olacaktır. Hatta buralara kadar gitmişken turistik gezintiye açık bu mağaraya mutlaka uğramalısınız.

7 / 26

Sulu ve kuru bölümlerden oluşan mağaranın toplam uzunluğu 3200 metre… Yılın belli dönemleri mağara kapalı oluyor, gitmeden bilgi almanızda fayda var.

8 / 26

Hiçbir yere uğramadan gitseniz de İğneada yolu, kanolar, yazın ay çiçek tarlaları, sonbaharda rengârenk kışın da bembeyaz karlar altındaki harika orman manzaralarıyla görsel bir şölen sunuyor. Anlayacağınız her mevsim güzel…

9 / 26

Nereleri gezmeli, neler yapmalı?
Burada iki gününüzü dopdolu geçireceğiniz garanti… İğneada’da gezilecek yerlerin hepsi doğanın içinde. Bundan daha huzur verici ne olabilir ki?

10 / 26

Bir kere longoz(subasar) ormanlarını keşfe kesinlikle çıkmalısınız.

11 / 26

Mert Gölü’nde kano turu
Bunlardan en güzeli Mert Gölü üzerinden kanoyla gitmek… Bunu yapmak için İğneada Resort’un rehberlerinden bir kano kiralamanız gerekiyor.

12 / 26

Oldukça uygun bir ücret karşılığı, rehber eşliğinde kendinizi her şeyden soyutlayacağınız birkaç saate doğru kürek çekmeye başlıyorsunuz.

13 / 26

Bol çamurlu ATV adrenalini
Çevrede çokça ATV kiralama alanları var. Rehber eşliğinde ormanı gezebilirsiniz.

14 / 26

Çevrede çokça ATV kiralama alanları var. Rehber eşliğinde ormanı gezebilirsiniz. Biz ilk defa gelen arkadaşlarımızla genelde bu aktiviteyi yapıyoruz ve şimdiye kadar hoşlanmayan görmedim.

15 / 26

Tabi biz rehbersiz çıktığımız için kaybolarak ve çamurlara batıp saatlerce çıkmaya çalışarak normalden daha da maceralı vakit geçiriyoruz, bunun da etkisi olabilir. İki kişilik ATV aktivitesi 100 TL.

16 / 26

Hangi lezzetler tadılmalı?
Temiz hava ve bol etkinlikten sonra bu cennette neler tatmalı? Biz ailecek genelde evin bahçesinde keyfimize göre yemek yemeyi çok seviyoruz.

17 / 26

Yalnız İğneada’ya gittik mi olmazsa olmaz dediğimiz ve mutlaka uğradığımız yerler var.

18 / 26

Bunlardan biri ailemizin köftecisi ‘Dobrodoşli’… Boşnakçada ‘Hoş geldin’ anlamına geliyor.

19 / 26

Köftesi ve sucukları efsane olan mekânın kahvaltısı anlatılmaz tadılır. Buraya hem kahvaltı hem de diğer öğünler için gelebilirsiniz.

20 / 26

Ayrıca sucuk ve köfteyi pişmemiş olarak satın alabiliyorsunuz, bilginiz olsun. Kahvaltı fiyatı: 20 TL.

21 / 26

İğneada’ya gidince Lezzet Limanı’na mutlaka uğramalısınız. Samimi ortamı ve kahveleri harika.

22 / 26

Kumda yapılan kahvenin fiyatı: 5 TL. Ayrıca mekânın spesiyali kavunda dondurmayı da mutlaka tatmalısınız. Fiyatı: 15 TL.

23 / 26

Güzel bir kahvaltı, leziz bir kahveden sonra İğneada’dan ayrılmadan güzel bir akşam yemeği önereceğim… İğneada’da güneşin batışını izleyebileceğiniz en güzel iki yerden birisi ‘Liman Restaurant’…

24 / 26

Buraya sırf manzarası için bile gelinir. Balıkları, mezeleri hatta güveçte kaşarlı mantarı inanılmaz lezzetliydi. Buraya sırf manzarası için bile gelinir. Balıkları, mezeleri hatta güveçte kaşarlı mantarı inanılmaz lezzetliydi.

25 / 26

Ayrıca İğneada’da Pan İğneada diye bir mekan açıldı ve çok güzel gerçekten. Eğlencenin adresi diyebilirim. Kahvaltıdan itibaren her öğün servis var, plajda şezlonglarını kullanabiliyorsunuz, gece de İğneada’da herkes oraya akın ediyor.

26 / 26

Tags: İğneada gezilecek yerler, İğneada gezisi, iğneada nerede, İğneada yeme içme Categories: Magazin
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir