Türk televizyon tarihinde bir ilk! 'Çocuklar Duymasın'da 'uzlaştılar'

Türk televizyon tarihinde bir ilk! ‘Çocuklar Duymasın’da ‘uzlaştılar’

Kasım 23, 2018 86 0 0

Adalet Bakanlığı temsilcileri, uzlaştırma ve arabuluculuğun faalliğinin artırılması ve tanıtılması emeliyle geçen günlerde imalcilerle bir araya gelmişti.
Bakanlık yetkilileri, imalcilerden, yargıda seçenek çözüm yolları olan ‘uzlaştırma’ ve ‘arabuluculuğun’, diziler aracılığıyla ekranlarda anlatılmasını istemişti.
ÇAYCI HÜSEYİN VE FAZLI ADLİYELİK OLUNCA…
Bakanlığın bu çağrısına ilk cevap, yayınlandığı ilk günden beri reyting rekorları kıran Kanal D’nin beğenilen dizisi ‘Çocuklar Duymasın’dan geldi.
Dizinin evvelki akşam yayınlanan kısmında ‘Çaycı Hüseyin’, tartışmada yaraladığı ‘Fazlı’ adlı şahıs ile adliyelik oluyor. Fazlı, Hüseyin hakkında savcılığa davacı oluyor. Araya, savcılık tarafından ceddilen uzlaştırmacı giriyor.

Türk televizyon tarihinde bir ilk Çocuklar Duymasında uzlaştılar

TARAFLAR UZLAŞINCA DOSYA RAFA KALKTI
Uzlaştırmacı iki tarafı aynı masada bir araya getiriyor. Fazlı, Hüseyin’in park ve bahçelere ait parklarda 10 gün süresince günde 3 saat paklik yapması ve 250 ağaç fidanı dikmesi halinde uzlaşabileceğini söylüyor.
Mizahi bir dille anlatılan uzlaştırma, kısa süren pazarlık sonunda Hüseyin’in, Fazlı’nın isteklerini yerine getirmeyi kabul etmesiyle sağlanıyor. İkili el sıkışarak, uzlaşırken, dosya da savcılık tarafından rafa kaldırılıyor.

Tags: Çocuklar Duymasın, kamu, televizyon, uzlaştırma ve arabuluculuk Categories: Magazin
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts
Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir