Tayland’ın en favorisi Phuket

Tayland’ın en favorisi Phuket

Ağustos 6, 2019 13 0 0

Phuket yolculuğunda Emirates Havayolu’nu seçim eden yolcular ise bu dinginliği ve konforu yolculuklarının ilk anından tutmuş oluyor. Emirates sadece Phuket’e uçmakla kalmıyor yolcularına uçuş süresince kendi kendilerine zaman ayırmalarına ve hafiflemelerine imkân sağlıyor. Emirates Havayolu yolcularına çok fazla çeşit barındıran menüden en taze malzemelerle yapılmış bölgesel yemekleri seçme imkânını sunuyor. Emirates Havayolu’nun yolcuları için en ehemmiyetli hizmetlerinden biri de ice platformu. Bu platform sayesinde yerden 40.000 ft yukarda olsanız dahi 4000’den fazla kanalı takip edebiliyorsunuz. Yalnızca tv gösterileriyle kalmayıp dilerseniz yakaladığınız ekip veya desteklediğiniz sporcunun canlı maçlarını ve en son çıkan filmleri, kullandığınız dile göre alt yazılı veya dublajlı olarak izleyebiliyorsunuz. Emirates Havayolu hoşlandıkları ile semandayken irtibatta kalmak isteyen yolcularını da düşünerek onlara WhatsApp, iMessage, Facebook Messenger, Viber Chat veya WeChat’te programlarında geçerli olmak üzere iki saatlik fiyatsız iletileşme hakkı veya selfielerini dostlarıyla paylaşabilmeleri için 20 MB fiyatsız internet sunuyor.

Hint Ummanı’nda olan Phuket, Tayland‘ın 50’den fazla isme ve adacığının içinden en gözde ve en büyük olanı. Adaya Phuket Beynelmilel Havalimanı’ndan erişim sağlanıyor ve artık adaya direk uçuşlarla aktarma yapmadan da erişmek muhtemel. Adanın popüler yerlerinden olan Patong, Kata, Karon, Kamala, Rawai, Surin plajları ile Phuket Town konaklama için de en uygun yerler. Phuket’te gizeme dışı bir tatil geçirmek isterseniz tatilinizi tabiatla iç içe yapabilirsiniz. Ama başlıca yapmanız gerekenler listesinde kesinlikle Phuket’deri hız teknesiyle Phi Phi turu ve James Bond Adası Gezisi olmalı. Bu turlar adada katılabileceğiniz en popüler ve hoş turlar arasında yer alıyor.

class=’cf’>

Çok milletli bir topluluğa sahip olan Phuket kültürünü daha yakından tanımak isterseniz bir asır evvel adanın zenginlerinin yaşadığı bölge olarak öğrenilen Old Phuket’i listenize ilave edebilirsiniz. Daha Önceki kent bölgesi olarak beş değişik bölgeye ufalayan bu lokasyon 5 ana sokak ve rakamsız caddeyle ayrılınmış gidişatta. Ayrılınmış Rasada, Phang Nga, Thalang,  Dibuk,  Krabi isimli sokakların üzerinde çok rakamda tarihi yapı ve kültürel kuruluş ile beraber otantik mahsuller satan alışveriş mekanlarını bulabilirsiniz.

Tayland’ın en gözdesi Phuket

Phi Phi Islands

Phuket yakınında bir hayli adaya konut sahipliği yapan koylar bulunuyor. Ancak Phi Phi kadar hiçbiri alaka sürüklemiyor. Dünyaca tanınırlığı başrolünü Leonardo Di Caprio’nun oynadığı “The Beach Kumsal” filminden sonra kazanan bu isme el dokunmamış natürel hoşluklarıyla ziyaretçilerini büyülüyor.  Dalış tutkunları, serinkanlılık arayan ve Tayland kaba hayatını gözlemlemek isteyen gezginler için sanki biçilmiş kaftan. 

Phi Phi Islands, değişik ebatlardaki 6 kara parçasından oluşuyor. Maya Körfezi’ne açılan Koh Phi Phi Leh de, deniz neşeyi yapmak isteyenlerin favorisi konumunda. Bu noktada hazır müddet geçiriken size unutulmaz anlar yaşatacak Monkey Beach‘e de kesinlikle zaman ayırmalısınız ki burayı en alaka çekici yapan yanı size unutulmaz anlar yaşatabilir. Uçsuz bucaksızmış gibi duran orman örtüsünün çevrelediği kumsalda daha ilk dakikada sizi kumsalın konut sahipleri maymunlar karşılayacak ve size unutulmaz bir tecrübe yaşatacaktır.

James Bond Adası

Şanını ikon haline gelmiş başka bir filmden alan Ko Tapu başka bir deyişle artık öğrenilen ismiyle James Bond Adası, şanını 1974 senesinde serinin Altın Silahlı Adam filmine borçlu. Filmden sonra milli park statüsünde koruma altına alınan adayı görmek isterseniz tertip edilen tekne turlarına katılabilirsiniz.

Simon Cabaret Show

Adanın bir öteki şöhreti cümbüş ve gece yaşamından geliyor. Adada gece tertip edilen egzotik gösteriler görenlerde hayranlık uyandıran türden. Özellikle adanın en tanınmışlarından Simon Cabaret Show‘u izlemeden dönmemelisiniz. İlk gösterimini 1991 senesinde yapan kabare bugün adanın en ehemmiyetli cümbüş alternatiflerinden biri. Usluca planlanmış koreografinin, müthiş kostümlerin, seyirciyi gösterinin içerisine sürükleyen üst seviye ses ve ışık sistemleriyle Broadway Müzikal’lerini aratmıyor. Bir öteki gösteri şovu ise fillerin de dans şovlarına dahil olduğu Fantasea gösteri. En azametli ve uslara kazınan şovlardan biri olan gösteri, dansçılar, filler ve öteki hayvanlar ile yapılan muazzam bir görsel şölen sunuyor. 

Tags: SeoHaber, Seyahat, Seyahat Haberi Categories: Magazin
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts
Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir