Sürüklediğim kasvetler suratından saçlarım bembeyaz

Sürüklediğim kasvetler suratından saçlarım bembeyaz

Temmuz 16, 2019 15 0 0

◊ Müzisyen bir babanın kızı olarak sektöre adım attın, emin adımlarla ilerliyorsun. Öncelikle bu zaferinden dolayı seni tebrik etmek istiyorum.

– Çok teşekkürler.

◊ En başından başlayayım; aile ve müzik diyeyim…

– Tüm aile müzikle alakalı. Rahmetli babam gitarcıydı. Annem de eline hangi çalgıyı verseniz çalıyor. Ablam piyano, erkek kardeşim gitar çalar. Ben de gitar çalıyorum. Hakikatinde konservatuvardaki sazım uddu ama o çok daha öncekinde kaldı. Keşke tekerrür çalıp söylesem.

◊ O kadar istiyorsan neden olmasın?

– Süre bulursam uğraşacağım zati… Çok hoşlanıyorum Türk müziğini. Bir de udun sesi bana gevşetiyor. Sazıma tekerrür dönmek istiyorum.

◊ Müzikle iç içe gelişmiş, müzik eğitimi almış, sonrasında ehemmiyetli adlara vokal yapmış bir adsın. Bu noktaya yıldırım süratiyle gelmediğin ortada…

– Evet… Seneler içinde tüm negatif şeyleri ceplerime doldurdum, uzun zaman onlarla yaşadım. Ne yaptım ne ettim diye geçmişime ayna yakalayıp baktım. O sayede yetersizlerimi ve yanılgılarımı gördüm.

class=’cf’>

– Menajerim Özgür Aras “Hadi artık bir cesaret, değişelim” dedi. Bir de yeni şarkı çıkacak, onun imaj çalışması için de yenilik istedim. 15 yıldır aynı surata bakıyorum aynada, benzerlikten bunalmıştım.

Memnun musun neticeden?

– Evet, bu başkalaşım bana çok iyi geldi.

Yeni şarkı ne zaman geliyor?

– İki haftaya kadar çıkmış olur. Onur
Özdemir’le bana ait bir şarkı.

 EN ÇOK KLİPLERE PARA HARCIYORUM HÂLÂ BİR KONUTUM YOK

Kendini seksi bulduğunu söylüyorlar…

– İnsan her gün kendine bakıp “Of ne kadar hoşum” demiyor natürel. Ama sahnede zaman zaman öyle seziyorum. Başka Bir Deyişle güzel giysiler içinde, makyaj ve saç tamamken ayrı bir özgüven oluyor. Ama sabah uyandığımda, üstelik de bu sarı saçla kendimi çok seksi bulduğumu söyleyemem. Zira makyaj isteyen bir saçım var artık.

Estetik müdahale var mı hiç sende?

– Yok.

En çok neye para tüketiyorsun?

– Kliplerime. Hâlâ bir konutum yok. İşime yatırım yapıyorum devamlı. Klip, resim çekimi… Şarkı alıyorum. Paramı işe yatırıyorum ki kendime daha iyi bir gelecek sağlayayım.

Para kasveti sürüklediğin oldu mu hiç?

– Çektim, hem de çok çektim. Mesela ilk klibimde Nihat Odabaşı ile çalışmak istiyordum. Nihat’a gittim, şarkıyı dinlettim. “Çok hoş bir şarkı, klip için paran var mı?” dedi. “Yok” dedim. “E nasıl sürükleyeceğiz o zaman?” diye sordu. “Sürükleriz bir biçimde” diye yanıt verince maliyetini söyledi. Gerçekten o kadar param yoktu. Rahmetli babam da çok zengin değildi, orta halli bir ailenin çocuğuyum.

Klip işi uyudu mu başka bir deyişle?

– Hayır. 30 bin lira kredi çektim. Ödemeleri daha geçen yılbaşı bitti, 4 sene borç ödedim. Neyse, parayı Nihat Odabaşı’na götürdüm. Kredi sürüklediğimi söyleyince “Aferin sana be, helal olsun. Sen olacaksın” dedi bana. Kariyerimde hem o klibin hem de Nihat Odabaşı’nın çok ehemmiyetli yeri vardır.

Sonra yeniden beraber çalışma fırsatınız olmuş muydu?

– Evet. “Miş Miş”te de çok takviyeci oldu bana, kimsenin yapmayacağını yaptı. Rejisörlükten hiç para almadı, yalnızca giderlere tükettim parayı. Kredi sürükleme vakayı suratından sanırım bana çok güvendi, çok hoş iki iş yaptık. Beni kız kardeşi gibi sahiplendi.

KENDİ YOLUMU KENDİM KESTİM

 Bu uzun, hatta kendi deyiminle zaman zaman süründüğün yolda, yolunu kesmek isteyen olmadı mı hiç?

– Pek olmadı. Genelde ben kendi önümü kesmiş gibi oldum daha çok.

O ne demek?

– Başka Bir Deyişle yanlışlarımla, deneyimsizliklerimle kendi kendimi sekteye uğrattım. Piyasaya yeni girmişim, başkaları kadar zaferli değilim. Zorlu bir yarıyıldan geçtim haliyle. Ama sonrasında yavaş yavaş rayına oturdu her şey. Doğru takımlarla, doğru müzisyenlerle, aranjörlerle ve iyi şarkılarla buluşunca doğru bir yola girdim ve öykü buralara kadar geldi. Bir de kendi prodüktörlüğümü kendim yapmaya başladım, o çok iyi oldu. İlk albümde başkalarının fikirleriyle yolculuk yapmıştım. O yarıyıl benim hiçbir sözümün bedeli yok gibiydi. Onlardan ufalayınca kendi kanatlarımla uçarak yolumu buldum. Kalbimin sesiyle buralara geldim.

O yolun buralara varacağını hipotez ediyor muydun?

– Natürel ki. Çocukluğumdan beri tek bir hayalim vardı; şarkıcı olmak, insanları eğlendirmek, onlara iyi şeyler sezdirmek.

 SEZEN AKSU’NUN MANEVİ KIZI OLMAK FANTASTİK

 Kariyer yolculuğunun en ehemmiyetli adlarından biri de Sezen Aksu… Onun şarkılarını söyleme fırsatı buldun, onlarla milyonlara eriştin. Görüşmeye devam ediyor musunuz?

– Evet, görüşüyoruz. Daha geçen hafta kendisine bir ileti attım. “Sizi görmek istiyorum ama bana öyle bir şarkı verdiniz ki yoğunluktan dolayı yanınıza gelemiyorum” dedim.

“Öpücem”i diyorsun…

– Evet…

Sezen Hanım ne cevap verdi peki?

– “Ben her zaman aynı yerdeyim, seni bekliyorum” demiş, kalpler atmış. O kadar tatlı ki. Çocukluğumdan beri Sertab Erener’e, Levent Yüksel’e özenirdim Sezen Aksu’nun talebeleri olabildikleri için. Sonunda bu fırsatı tuttuğuma çok mutluyum. Bana yalnızca şarkı vermekle kalmıyor, vokal koçluğu yapmışlığı dahi var. Benim için çok bedelli biri. Yanına gittiğimde tansiyonum filan düşüyor, zira fazla heyecanlanıyorum.

Sezen Aksu, Türkiye’deki her şarkıcının olmazsa olmazıdır bence. Onun manevi kızı olmak da fantastik bir his.

 ORYANTAL BİRİNCİSİ OLDUM MÜKÂFAT OLARAK KAPRUZ VERDİLER

 Dans etmeyi beğeniyorsun…

– Kendi halimde ama… Koreografi içinde dans etmek beni sıkıyor. Dans grubuyla aynı hareketleri yapmak zorunda olmak beni strese sokuyor. Sahnede serbestçe müzikle bütünleşince başka. Kendime vazgeçiyorum ve her yerde çılgın çılgın dans edebiliyorum. Her sanatçı sahnede serbestçe hareket etmeli, sahnede her şey mübahtır.

Her sanatçı demesek mi acaba… Herkeste o maharet olmuyor neticede…

– Başka Bir Deyişle… Ben dansı hoşlanıyorum evet. Çocukluğumda bir oryantal birinciliği kazanmışlığım dahi var.

Şaka!

– Değil. Birinci oldum. Mükâfat olarak da karpuz vermişlerdi. Altın filanlarım da karpuz nedir ya kahkaha atıyor. Ama annemler onur dinlemişti benimle… Çocukluk işte…

Ses müsabakalarına da katılır mıydın?

– Mektep senelerinde evet, liseler arası müsabakada takımım ikinci olmuştu. Ama sonrasında devam etmedim. “O Ses Türkiye” gibi şeyler hiç usuma gelmedi.   

LİMON ÇEKİRDEĞİ FİLİZLENDİRME

iframe height: 100% !important;width: 100% !important;]]>

Limon çekirdeği filizlendirmeBu defa Konut Yeşili programında Gizem Aydoğan konutta limon çekirdeğinin nasıl filizlendireleceğini anlatıyor. Filizlendirme, kaktüs bakımı ve arttırması, nebat ile alakalı her şey için takipte kalın.

daha fazla video için

Tags: kelebek, simge sağın, tülay demir Categories: Magazin
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts
Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir