Süleymanoğlu'nun yaşamı sinemada

Süleymanoğlu’nun yaşamı sinemada

Kasım 22, 2018 69 0 0

Bir sene sonra vizyona girmesi tasarlanan filme ait söylemede bulunan Uslu, Süleymanoğlu’nun bir efsane olduğunu belirterek, “Naim Süleymanoğlu, ilk dünya rekorunu 16 yaşında kırmış. Olimpiyatta üst üste 3 defa altın madalya kazanmış bir ad. Bana hep soruyorlar, ‘Neden hakikat yaşam öykülerini filme sürüklüyorsunuz?’ diye. Ben de soruyorum, ‘Neden şimdiye kadar kimse sürüklememiş?’ Kahraman Astsubay Süleyman Dilbirliği Amcamız, Müslüm Gürses, Aşık Veysel, Gülsüm Külhanbeyi Anne, Dumlupınar Denizaltısı’nda şehit olan askerlerimiz ve daha niceleri. Ülkemizde, Naim Süleymanoğlu’nun yaşamı gibi anlatılmaya kıymet, unutulmaması gereken, gelecek kuşaklara aktarılması koşul olan o kadar bedelli yaşamlar var ki.” dedi.

Uslu, Süleymanoğlu’nu kimin oynayacağının henüz emin olmadığını söyleyerek, henüz düşünme düzeyinde olduklarını dile getirdi.  Hiçbir zaferin basit kazanılmadığının altını çizen Uslu, şunları söyledi: “Naim Süleymanoğlu, podyumda kendi kilosunun iki, üç katı ağırlığında halterleri kaldırıp ismini dünya spor tarihine yazdırırken biz de onunla beraber ekran başında nefesimizi yakaladık, tek vicdan olduk, dua ettik. Ama oralara gelene kadar bu insan neler yaşadı? Bulgaristan’da ne badireler atlattı? Türkiye’ye geldikten sonra neler oldu? Yeniden çok hoş ve etkileyici bir film olacak, Naim Süleymanoğlu bu defa sinemada rekor kıracak diye düşünüyorum.”

Üretimci Uslu, Müslüm Gürses’in müzikte, Naim Süleymanoğlu’nun ise sporda efsane olduğunu dile getirerek, “Naim, Time mecmuasına kapak olmayı
muvaffak olmuş rakamlı adlardan. Ben filmlerimde öğrenilenin ardı, herkesin bildiğini sandığı ama öğrenmediği, farkında olmadığı asılları anlatmayı beğeniyorum ve seçim ediyorum.” diye konuştu.

class=’cf’>

Müslüm ile beraber bu sene üç film bitirdiklerine dikkati sürükleyen Uslu, şu bilgileri verdi: “Serdar Akar’ın idarediği ‘Çiçero’ filmimiz 2019’un ocak ayında vizyona girecek. ‘Ayla’ ve ‘Müslüm’ün rejisörü Can Ulkay’ın sürüklediği ‘Turkish’i Dondurma’ filmi mart ayında izleyiciyle buluşacak. Bu arada başrolünde Binnur Kaya’nın oynadığı ‘Gülsüm Anne’ filmimizin çekimleri de yakında başlayacak. ‘Türk Herkül: Naim Süleymanoğlu’ filmi de yeniden 2019’da, kendisinin vefat tarihi olan 18 Kasım’da vizyona girecek biçimde hazırlıklarımızı sürdürüyoruz.”
Filmin rejisörlüğünü Hilal Saral üstlenecek.

Tags: mustafa uslu, Naim Süleymanoğlu, sinema filmi Categories: Magazin
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts
Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir