Şimdi utanma duygusu varsa... Deoksirübo Nükleik Asit neticeyi söylendi, ortalık karıştı

Şimdi utanma duygusu varsa… Deoksirübo Nükleik Asit neticeyi söylendi, ortalık karıştı

Temmuz 22, 2019 19 0 0

1 LİRALIK SEMBOLİK TAZMİNAT DAVASI AÇMIŞTI
Oyuncu Hale Soygazi, iki sene evvel Show TV’de yayınlanan ‘Seda ve Uğur’la Artık Susma’ isimli televizyon programına katılarak kötüleye dayalı programlar yapıldığı bahanesiyle program sunucuları Seda Sayan ve Uğur Aslan ile oğlu olduğunu iddia eden Murat Şar ile bestekâr Mehmet Yüzüak’a 1 liralık sembolik tazminat davası açmıştı. İstanbul Asliye Hukuk Duruşması’ne açılan davada, ihtarlara karşın Hale Soygazi aleyhindeki yayınların dava açıldığı tarihe kadar devam ettiği belirtilmişti. Dava arzuhalinde, “Programa çıkarılan 43 yaşındaki Murat Şar, annesinin şöhretli bir Yeşilçam sanatçısı olduğunu belirtmiştir. Programda Hale Soygazi’nin resimleri yayımlanmıştır. 2 Ekim 2017 tarihli yayında ise misafir Mehmet Yüzüak, oyuncunun babasının Albay Mehmet Soygazi olduğunu söylemiştir. Programda Hale Soygazi’nin ismi zikredilerek Murat Şar’ın annesi olduğu, doğum sırasında Murat Şar’ın göbek bağının kesilmesini istemediği, can vermesini istediği gibi hiçbir destek ve doküman olmadan söylemeler yapılmıştır. Programda Hale Soygazi kötüle, tehdit ve hakaretlere maruz kalmış, doğumdan hemen sonra çocuğunu terk eden anne imajı yaratılarak cemiyet nezdinde ufak düşürülmüştür. Bireylerin anne-babalarını arama yeri, TV’ler değil duruşmalardır. Müvekkilim ile davalı Murat Şar’ın Deoksirübo Nükleik Asit eşleşmesi yapılması neticeyi programın kurgu olduğu ortaya çıkacak ve davalıların mesullüğü ortaya çıkacaktır. Deoksirübo Nükleik Asit tahlili bu dava için gerekliliktir” denilmişti.

ADLİ TIP: HALE SOYGAZİ BİYOLOJİK ANNE DEĞİL

class=’cf’>

İstanbul Asliye Hukuk Duruşması’nde iki ay evvel görülen davada duruşma, Hale Soygazi’nin Murat Şar’ın annesi olup olmadığının tespiti için ikisinin de Adli Tıp Müesseseyi’na sevkine karar vermişti. Duruşmanın arzı üzerine Hale Soygazi ile Murat Şar Adli Tıp Müesseseyi’na giderek Deoksirübo Nükleik Asit eşleşmesi yaptırdı. Yapılan Deoksirübo Nükleik Asit tahlili neticeyi Adli Tıp, Hale Soygazi’nin Murat Şar’ın annesi olup olmadığına dair kararına söyledi. Adli Tıp Müesseseyi’nun raporu iki hafta evvel duruşmaya erişti. Adli Tıp Müesseseyi’nun raporunda, “Murat Şar’a ait Deoksirübo Nükleik Asit profili ile annesi olduğu iddia edilen Hale Soygazi isimli bireye ait Deoksirübo Nükleik Asit profilinin karşılaştırılması yapıldı. Elde edilen neticelere göre anne olduğu iddia edilen Hale Soygazi’nin biyolojik analığı yalanlanmıştır” denildi.
UTANMA DUYGUSU VARSA…
Hale Soygazi bu haberin ardından sosyal medya hesabından bir söyleme yaptı:
Sevgili takipcilerim size teşekkür ediyor ve gerekli bir söyleme yapıyorum . Adli Tıp raporu elimize geçeli on gün oluyor. Basın buluşması yaparak söylemeyi düşünüyorduk ama basın haberi elde ederek açıkladı . İyi oldu bir an evvel hakikat ortaya çıkmış oldu . Bu vaka reyting emelli bir kurguydu . Bu bireyin annesi olmadığımı dahi dahi palavracı şahitlerle kötüle kampanyasını sürdürdüler . Aile, çocuk gibi mukaddes bedelleri hiçe saydılar ve ceza yiyerek programı sonlandırmak zorunda kaldılar. Benim emelim bu cins kötüle programlarına inanılmamasını kanıtlamaktı . Davayı bunun için açtım. Şimdi utanma duygusu varsa evvel çocuklarından başlamalılar. Başka lafım yok . Sevgiler

 

 

 

Tags: adli tıp, DNA, Hale Soygazi Categories: Magazin
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts
Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir