İcra krizinde yeni büyüme

İcra krizinde yeni büyüme

Mayıs 11, 2019 12 0 0

ÇOCUKLARA 32 BİN 500 TL AYLIK NAFAKA
İstanbul Aile Mahkemesi’nde 4 Mart’ta uyuşmalı olarak boşanan İbrahim Kutluay ve Demet Şener bu defa çocukların nafakası için karşı karşıya gelmişti. Boşanmaları netleşen İbrahim Kutluay, Demet Şener’e 3 milyon TL, iki çocuğuna da aylık 16 bin 250’şer TL nafaka ödeyecekti.

DEMET ŞENER İCRAYA VERDİ
İbrahim Kutluay’ın iki çocuğu için ödemesi gereken Nisan ayı nafakası 32 bin 500 TL’nin ödenmediğini iddia eden Demet Şener icra takibi başlatmış, aile duruşmasından da uzaklaştırma kararı çıkartmıştı. İbrahim Kutluay da nafaka borcunun bulunmadığını belirterek Şener’in hukuka ters ve makûs amaçlı olarak başlattığı icra takibinin durdurulması için duruşmaya müracaat etmişti.

KUTLUAY’DAN İCRA TAKİBİNİ DURDURUN İTİRAZI
İstanbul İcra Hukuk Mahkemesi’ne avukatı aracılığıyla müracaat eten İbrahim Kutluay, Demet Şener’in başlattığı icra takibinin durdurulmasını istemiş, ödediği meblağların banka dekontlarını medyayla paylaşmıştı. Kutluay arzuhalinde Kutluay, suçlama sürecinde ve boşanma kararı netleştikten sonra üzerine düşen nafaka ödemelerini kumpaslı ödediğini söylediği arzuhalinde, nafakaları ödemesine karşın daha önceki eşi Demet Şener’in haksız ve makûs amaçlı icra takibi başlattığını belirtmişti. İbrahim Kutluay 1 Nisan’da çocukların mektep ödentisini ödediğini, kalan meblağı da Demet Şener’in hesabına 18 Nisan’da yolladığını söylemişti.

DURUŞMA TAKİBİ DURDURDU
İcra takibini durdurulması arzını değerlendiren duruşma İbrahim Kutluay’ı haklı buldu. İcra takibinin 20 bin TL’lik kısmının durdurulmasına karar veren duruşma daha önceki ulusal basketbolcunun ödediğini iddia ettiği geri kalan meblağın tanımlanması için dosyayı bilirkişiye gönderdi. Bilirkişi Kutluay’ın ödediğini belirttiği mektep taksitlerini ve kalan meblağı hesapladıktan sonra duruşma tekerrür karar verecek.

Tags: demet şener, İbrahim Kutluay, mahkeme Categories: Magazin
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts
Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir