Genç Caz müracaatları başlıyor

Genç Caz müracaatları başlıyor

Şubat 11, 2019 64 0 0

İstanbul Caz Şenliği kapsamında bu sene 17. defa tertip edilen Genç Caz konserleri için müracaatlar başladı. Türkiye’de acemi veya yarı profesyonel olarak müzikle ilgilenen genç müzisyen ve topluluklara şenlik programında yer alabilecekleri bir platform oluşturan Genç Caz, caz ve eşi müzik cinslerine ilgi duyan genç müzisyenleri teşvik etmeyi ve profesyonel müzik dünyasına hazırlamayı kastediyor.

Genç Caz’a katılmak isteyen müzisyenler ve topluluklar müracaatlarını iksv.org/genccaz adresinde yer alan online müracaat formunu doldurarak yapabilirler. Müracaat formu, dosyaları kapsayan irtibat ile birlikte en geç 10 Mayıs 2019 Cuma günü saat 17.00’ye kadar gönderilmelidir.

Genç Caz başvuruları başlıyor

class=’cf’>

Genç müzisyenler seçmelere sıradan ya da modern caz cinslerindeki çalışmalarının yanı gizeme, blues, funk, soul ya da caz etkileşimli mahallî müzik ve eşi stillerdeki demoları ile katılabiliyor. Repertuar, adayların kendi orijinal bestelerinin yanı gizeme caz standartlarının veya başka parçaların yorumlarından da oluşabilir. Genç Caz’a profesyonel bir albüm yayımlamamış ve müzisyenleri 30 yaşın altında olan topluluklar müracaat etebiliyor.

Genç Caz Seçici Heyeti tarafından, müracaatların arasından tanımlanacak on topluluk, 26 Mayıs Pazar günü Salon İKSV’de millete sarih yapılacak değerlendirme konserlerine davet edilecek. Değerlendirme konserlerinde seçici heyet, 15’er dakikadan oluşacak canlı performansları izleyerek 26. İstanbul Caz Şenliği’nde yer alacak adları tanımlayacak. Kazananlar, şenliğin bu sene de programında olan Parklarda Caz faalliği kapsamında tertip edilecek fiyatsız Genç Caz konserlerinde yer almaya hak kazanacak. Bu adlar ayrıca, şenlik broşürü ve şenliğin fotoğrafı web sitesinde, şenlik sanatçıları içerisinde yer alacaklar.

Tags: genç caz, istanbul caz festivali, istanbul kültür ve sanat vakfı Categories: Magazin
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts
Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir