Filmin çekimleri başladı: İşte 'İki Gözüm'

Filmin çekimleri başladı: İşte ‘İki Gözüm’

Ağustos 8, 2019 15 0 0

29 KASIM’DA VİZYONA GİRECEK

Rejisör koltuğunda Hakan Gürtop’un oturduğu filmde Ahmet Kaya rolünü sanatçıya eşliğiyle dikkat sürükleyen şarkıcı Özgür Tüzer üstlendi.
Özgür Tüzer için “Medyadan uzak bir sanatçı. Sesi ve altyapısı eforlu bir bağlama ustası. Özgün duruşu ve kariyeri açısından Ahmet Kaya rolü için en ideal addı” diyen Gani Rüzgar Şavata, filmde adın da rol aldığına söyledi: “Paris’teki çekimlerde Fransız sanatçı Eléonore Fourniau da rol aldı. Oyuncu kadrosunda çok galibiyetli adlar var. İzleyenler afallayacak.” 10 milyon liraya yakın bir bütçeyle çekilen “İki Gözüm”şan eylül sonunda bitirileceğini belirten Şavata, filmin 29 Kasım’da vizyona gireceğini söyledi.

Filmin çekimleri başladı: İşte İki Gözüm

Rejisör Şavata: Yasaya uygun

class=’cf’>

Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya, “İki Gözüm” filmi için kendilerinden izin alınmadığına söylemişti. Gani Rüzgar Şavata, Kaya’nın itirazıyla alakalı şunları söyledi: “Gülten Hanım’a hürmetim ebedî. Ama ben Ahmet’in ne özelini, ne ailesini ne de Gülten Hanım’ın elindeki bilgi ve evrakı kullanıyorum. Ben Ahmet Kaya’nın yaşam öyküsünü işlemiyorum. Evraksal tadında bir film sürüklüyorum. O geceyi Ahmet Kaya’nın hücuma uğradığı, 11 Şubat 1999’da tertip edilen MGD mükâfat merasimi ele alıyorum. Biz aileyi şereflendiriyoruz ve yasalara uygun, legal bir iş yapıyoruz. Finalde de öldürmüyoruz, zira Ahmet Kaya ebedidir.”

Tags: Ahmet Kaya, film, iki gözüm Categories: Magazin
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts
Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir