Farklı bir Milano tecrübeyi

Farklı bir Milano tecrübeyi

Kasım 30, 2018 77 0 0

Bu seyahatimden evvelki gelişlerimde Duomo ve Navigli’de dolaşmak dışında yapacak yeni  bir şey aramıyordum ama uzun süreli zaman geçirdikçe insan farklı şeyler yapma gereksinimi seziyor. Keşfettiğim her yeni yerde bunu daha evvelden nasıl öğrenmem deyip durdum. O surattan hemen sizinle bildiklerimi paylaşıyorum. Öncelikle East Market’deri bahsetmek istiyorum, tarihlerini Facebook’tan takip edebileceğiniz kent merkezinin azıcık dışına kurulan çok büyük bir vintage pazar, burada ufacık bir düğmeden devasa konut objelerine kadar her şeyi bulabiliyorsunuz. Ayrıca pazarın dışında minik stantlardan atıştırmalık alıp biranızı canlı DJ performansı eşliğinde yudumlayabileceğiniz bir alan heyeti. Burada hem dolaşıp hem yemek yiyerek çok neşeli zaman geçirebilirsiniz. Şayet böyle pazarları hoşlanıyorsanız Navigli’de ayın son pazar günü kurulan antika pazarına da göz atabilirsiniz ama daha çok el emeği tasarımları seçim ediyorsanız Isola bölgesinde bulunan, genç tasarımcıların seçim ettiği Bar Frida’yı da ziyaret etmenizi öneririm.

Farklı bir Milano deneyimi

Mimariye alakanız varsa metroyla basitlikle erişebileceğiniz Garibaldi istasyonunda inip Milano’daki en uzun yapı olan UniCredit binasını ve hemen çaprazındaki Bosco Verticale ismini verdikleri dikey orman anlamına gelen yapıyı analizinizi şiddetle öneri ederim. Bu bölgeye geldiyseniz yürüyerek hemen erişebileceğiniz şahane bir değişik adres ise ismini bulunduğu sokaktan alan ‘10 Corso Como’ ismindeki mağaza. İçinde lüks markalardan kitaba kadar her şeyi bulabileceğiniz konsept bir dükkan…

Farklı bir Milano deneyimi

class=’cf’>

Hem modern sergilerinin hem de yapının kendisini görmeden konuta dönmemeniz gereken bir değişik adres ise Fondazione Prada… Sanat ve mimariyi birbirinden ayırmadan kullanan bu yerdeki sergileri dolaştıktan sonra yapının içindeki namlı rejisör Wes Anderson’ın planladığı Bar Luce’yi ziyaret ederseniz filmlerinde kullandığı simetriyi burada da sezeceksiniz. “Kentten uzaklaşmayalım ama farklı kültürel faalliklere katılalım” diyorsanız Navigli’deki Base’nin faallik takvimini hakimiyet etmenizi öneririm. Hazır Navigli bölgesindeyken Woodstock isminde şahane lazanyalar yapan ve nedense çok da namlı olmayan bu kolay İtalyan restoranını es geçmeyin. Yemek için farklı bir seçenek arıyorsanız İtalya’da Brezilya mutfağının ne işi var yargınızı bir kenara koyun ve Temakinho’nun Magenta şubesini ziyaret edin, netlikle tatmanız gereken lezzetlere ve görmeniz gereken bir ambiyansa sahip bir yer ancak rezervasyonu lokantayı uygulamasını indirerek online olarak yapabiliyorsunuz.

Farklı bir Milano deneyimi

Farklı bir Milano deneyimi

Gece hayatından kazançsak, kulüp yerine daha durgun bir akşam geçirmek, alkolünüzü içip manzara izlemek isterseniz Duomo alanındaki Terrazza 21’i seçim edebilirsiniz. Navigli’deki Mag Cafe de içten ve durgun bir akşam için ideal, ufacık bir mekâna ne kadar çok eşya sığabildiğini görünce çok donakalacaksınız.                 Milano’da yaşadığım bu kısa müddet süresince bunları daha evvel keşfedemediğim için üzülmüştüm umarım siz gittiğinizde bunlardan bir kaçını tecrübeleme talihi yakalarsınız. 

Tags: Milano, milano gezi rehberi, milanoda gezilecek yerler, SeoHaber, Seyahat Haberi Categories: Magazin
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts
Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir