Dünyanın en gizeme dışı oteli! Çatı ve duvar yok, gecelik maliyeti ise...

Dünyanın en gizeme dışı oteli! Çatı ve duvar yok, gecelik maliyeti ise…

Şubat 11, 2019 74 0 0

1 / 25

Bir çift karakter yatak, iki komidin ve iki aydınlatma lambasından başka hiçbir şeyin bulunmadığı otel odasında konaklamak ister misiniz? İsviçre Alpleri’nde dünyanın en gizeme dışı oteli bulunuyor. Yapılış öyküsü ve tek gecelik konaklama maliyetine çok donakalacaksınız…

Resimler: Alamy, otellerin fotoğrafı web siteleri

2 / 25

İsviçre’de 6 bin 463 fit yükseklikte bulunan Null Stern otel odasının ne duvarı, ne tavanı, ne de kapısı bulunuyor.

3 / 25

İlgi çekici otel odası İsviçre Alpleri’nde bulunmakla beraber davetlilerine panoramik ve soluk kesici bir manzara sunuyor.

4 / 25

Bu orijinal fikrin sahiplerinden biri, eşsiz tasarımı şöyle anlatıyor: “Tüm o sıkıcı duvarlardan kurtulduk! Dolayısıyla hiçbir şey sizin ve soluk kesici tabiat manzarasının arasına giremez.”

5 / 25

Almanlar ise bu otel odası denebilecek tasarımın ismini ‘sıfır yıldız’ koymuş. Oysa bir gece zamanı burada kalan kaderli insanlar yatmadan evvel binlerce yıldızı izleyebiliyor.

6 / 25

Bu otelde bir gece kalmak için dünyanın dört bir yanından gelen gezginler serin havada yatmanın tadına varmak için can atıyor. Bu şöhretli otel, İsviçre Alpleri’nin bütün kalbinde bulunmakla beraber deniz seviyesinin 6.463 fit yüksekliğinde yer alıyor.

7 / 25

Null Stern, İsviçre Alpleri’ne kurulmadan evvel bölgeye bir inşaat takımı getirildi ve taban düzleştirildi. Böylece yatak ve öbür eşyalar için düz ve uygun bir taban elde edilmiş oldu.

8 / 25

Hiçbir duvarın veya kapının bulunmadığı eşsiz otelde banyo takribî beş dakika uzaklıkta. Null Stern, öbür basmakalıp oteller gibi oda servisi hizmeti de veriyor. Odanın özel uşağı bulunmakta…

9 / 25

Uşak ise yakınlardaki bir kabinde yaşıyor. Uşak, eşsiz otelde kalan davetliler için her sabah kahvaltı, her akşam ise yemek hazırlıyor.

10 / 25

Ne yazık ki otel makûs havalarda son dakika kararıyla rezervasyona kapatılıyor. Null Stern, Frank Rinklin ve Patrik Riklin’in Daniel Charbonnier ile iş birliği yapması neticeyi planlandı ve 2008 senesinde inşaatına başladı. Konaklama maliyeti gecelik takribî 210 Euro…

11 / 25

Dünyada tıpkı Null Stern gibi enteresan oteller bulunuyor. İşte onlardan kimileri…l

12 / 25

Spitbank Fort Hotel
İngilizler tarafından Portsmouth Limanı’nı III. Napolyon’un hücumlarından gözetmek için inşa edilen Spitbank Hisarı, günümüzde Spitbank Fort Hotel olarak hizmet veriyor.

13 / 25

Otel dokuz lüks odaya sahip. Ayrıca üç bara, bir şarap mahzenine, muhtelif reyin odalarına ve bir teras jakuzisine de konut sahipliği yapıyor.

14 / 25

Ancak Spitbank Hisarı’nın alametifarikası hiç şüphesiz, İngiltere’nin güney kıyılarının en şahane manzaralarını sunan dev deniz feneri.

15 / 25

Magic Mountain Hotel
Otel bir volkan biçiminde. Fakat merak etmeyin tepesinden lav yerine su çıkıyor ve tamamen suni.

16 / 25

Oteli bu kadar sihirli ve enteresan yapan şey ise çevresinde tercümeli natürel alanla kaldığınız yerin Hobbit konutu gibi görünmesi.

17 / 25

Eğer sizin de bir gün Şili’ye yolunuz düşerse Patagonya’ya gidip bu otelde kalmak isteyebilirsiniz.

18 / 25

Faralda Crane Hotel
Amsterdam’da kenti kuşbakışı izlemenize imkân tanıyan pek çok otel mevcut. Ancak Faralda Crane Hotel gibisi yok!

19 / 25

Zira NDSM sanayi rıhtımının 50 metre üzerindeki bu otel, daha önceki bir vince iliştirilmiş odalardan oluşuyor.

20 / 25

Gizem, serbest ruh ve mistik isimlerini taşıyan özel tasarımlı üç süite sahip otel, sanatçıların ve özellikle moda dünyasının ilk seçimleri arasında. Oteldeki bungee jumping tesisatı ise serüven tutkunlarının favorisi.

21 / 25

Lindenwirt
Şarap aşıklarının bayılacağı bir otel olan Lindenwirt Almanya’da hizmet veriyor. 16. asırda inşa edilen otel gerek tasarımı, gerekse konumu ile popülerliğini çoğaldırıyor.

22 / 25

Otelin en enteresan yanı ise konukların konaklayabileceği hale getirilen 62 şarap fıçısı.

23 / 25

Hotel Kakslauttanen
Kuzey ışıklarına izlerken iliklerinize kadar donmanıza gerek yok. Sıcacık sırça iglonuzda uzanıp, kaba tabiatın ve renkli kuzey gecelerinin sevincine varabilirsiniz.

24 / 25

Hotel Kakslauttanen, Aurora Borealis sezonunun başladığı ağustos ayının üçüncü haftasından nisan sonuna kadar sarih.

25 / 25

Ağaç çadırları
Bavyera’da tamamen havada asılı duran bu ağaç çadırlarda konaklamak için Hochseilgarten Hoellschlucht firmayı ile iletişime geçmeniz yeterli. İşletmenin bundan başka, el üretimi iglo veya uçurum yüzeyi gibi değişik konaklama alternatifleri de mevcut.

Tags: çatısı ve duvarı olmayan otel, dünyanın en ilginç oteli, Null Stern oteli, Seyahat, Seyahat Haberi Categories: Magazin
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts
Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir