‘Dilara’cı mısınız ‘Güneş’çi mi?

‘Dilara’cı mısınız ‘Güneş’çi mi?

Mart 17, 2019 19 0 0

Boran ailesini mahvetmek üzere yola çıkan Adem’in (Fırat Tanış) kötü niyetli planlarının bir parçası olarak başladı Dilara’yla (Neslihan Arslan) ilişkisi. İkilinin düğünleri bile Dilara’nın onca heyecanlı hazırlığına rağmen Adem’in Boranları Bursa’ya rezil etmek için kullandığı bir araçtı.

Sonrasında şiddete kadar uzandı iş. Dilara pes etmedi, Adem’in her şeyden önce kendisiyle barışması için uğraştı, hatta onun gibi bir adamı terapiste gitmeye ikna etti, daha ne yapsın? Ardından aileyle Adem arasında ilk bağlar oluşurken iki tarafı da yumuşatan unsur oldu. Adem acımasız planlarını gerçekleştirip aileyi ortada bırakınca da tarafını seçti, Boranların yanında yer aldı.

Güneş (Nihal Yalçın), tam da bu zamanda, Adem karısının ‘ihanetine uğramışken’ girdi Adem’in hayatına. İkisinin de gizli bir ajandası yoktu ve gözümüzün önünde âşık oldular. Ama hayat bu, karmaşık olacak ki tadı çıksın. Adem’in kendisiyle barışının ardından aileyle barışı, üstüne bir de baba olup mutluluktan deliye dönüşü de bu döneme denk geldi.

Boran ailesiyle bağlar yeniden kurulurken, Dilara da işin ta en başında umduğu mutluluğu yakalayabileceğini düşündü haklı olarak. Fakat o trenin bu istasyondan çoktaaan kalktığını görüyoruz değil mi?

class=’cf’>

Beş program

Yerli dizi: ‘Hercai’. İstanbullu Miran’la Midyatlı Reyyan’ın aşkı. (atv, cuma, 20.00)

Macera filmi: ‘Triple Frontier’. Bir grup eski Özel Kuvvetler subayı, uyuşturucu baronunu soymaya karar verir. (Netflix)

Komedi filmi: ‘We’re the Millers/Bu Nasıl Aile!’. Uyuşturucu satıcısının sahte ailesi. Jennifer Aniston, Jason Sudeikis ve Emma Roberts var. (Foxlife, cumartesi, 21.30)

Yabancı dizi: ‘The Rookie’. Los Angeles Polis Departmanı’na katılarak hayallerini gerçekleştiren yaşlı çaylak. (Foxcrime, pazartesi, 20.30)

Yarışma: ‘Abbas Güçlü ile Büyük Oyun’. 250 bin lira ödüllü en iyi bilgisayar oyunu yarışması.
(Kanal D, çarşamba, 23.45)

12

12 bin yıllık tapınaklara ev sahipliği yapan Göbeklitepe’den söz ediyoruz. Şanlıurfa’nın Örencik Köyü yakınlarında 1963’te keşfedilen ve yıllar içinde yapılan kazılarla tarihe ışık tutan Göbeklitepe’deki çalışmalar, arkeoloji başta olmak üzere tüm bilim dünyasında büyük bir heyecan ve merak uyandırdı. Neolitik döneme ait bu kutsal alan 1995’ten bu yana pek çok bilim insanının çalışmalarına konu oldu. Dekoratif yontulmuş taşlar ve T biçimli sütunlarıyla uygarlık tarihinin sıfır noktası kabul edilen bu sırlarla dolu mekânın bilinmeyenleri, Kültür Bakanlığı tarafından ‘Göbeklitepe Yılı’ ilan edilen 2019’da ekranlara geliyor. (National Geographic, pazar, 20.00)

 

Tags: Elçin Yahşi, hürriyet cumartesi, yazar Categories: Magazin
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts
Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir