Broadway’in Türk yıldızı

Broadway’in Türk yıldızı

Ağustos 13, 2019 19 0 0

BİLGİSAYAR mühendisliği yüksek lisansı yapmak için gittiği Amerika’da oyuncu olmaya karar veren Yusuf Yıldız, tiyatro dünyasının önde gelen adlarının dikkatini sürüklemeyi muvaffak oldu. Amerikalı şöhretli komedyen Paul Rodriguez’le aynı sahneyi paylaştığı ve 3 ay süresince Los Angeles’ta perde açan “Steambath” Sauna sayesinde bağımsız tiyatro dünyasında isminden laf ettiren Yıldız, şimdi senaryosunu da kaleme aldığı “Anekdot That Illegal” ile yükselişte.

Broadway’in Türk yıldızı

Genç tiyatrocunun başrol Ali Can kişiliğine yaşam verdiği “Anekdot That Illegal” New York’ta tertip edilen 17. The Strawberry One-Act Festival’de yarışacak. Oyunun 20 dakikalık versiyonu ise 16-29 Eylül tarihleri arasında Broadway’deki New York Tiyatro Sokağı’nde seyirciyle buluşacak. “Reyin yazarlarının American Idol’ı” olarak belirlenen şenlikte Yıldız, en iyi reyin, en iyi erkek oyuncu ve en iyi yazar kategorilerinde aday gösterildi.

Broadway’in Türk yıldızı

Türkçe de oynayacak
Genç tiyatrocu, yaşadığı ehemmiyetli büyüme sonrası şunları söyledi: “Bu reyin bir Türkün hikâyesini mevzu alıyor. Türk yazar yazmış ve başrolü de yeniden bir Türk. O sebeple ilk ağızdan bu hikâyenin anlatılmasını çok bedelli buluyorum. Komedi cinsinde olması, bir hayli muhacirin kendinden bir şeyler bulurken aynı zamanda gülmesine imkân sağlayacak. Amerika’daki temsillerin ardından Ali Can şahsiyetini anadilimde de oynamak istiyorum.”

Broadway’in Türk yıldızı

Tags: Not That Illegal, Paul Rodriguez, Yusuf Yıldız Categories: Magazin
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir