Bayan ve erkek rakamının denk olduğu ilçe

Bayan ve erkek rakamının denk olduğu ilçe

Mart 22, 2019 37 0 0

Türkiye İstatistik Müessesesince TÜİK söylenen 2018 Adrese Dayalı Popülasyon Kayıt Sistemi neticelerine göre, Amasya’nın Gümüşhacıköy ilçesinde hem bayan hem de erkeklerin rakamının 11 bin 867 olması dikkati çekti. TÜİK tarafından bir zaman evvel söylenen 2018 Adrese Dayalı Popülasyon Kayıt Sistemi neticelerine göre, 23 bin 734 bireyin yaşadığı Gümüşhacıköy’de hem erkek hem de bayanların rakamı 11 bin 867 çıktı. Genelde çiftçilikle uğraşılan, konuttan bahçe ve bağ işlerine kadar erkeklerle bayanların bir arada çalıştığı ilçede, sosyal yaşantı da bayan erkek denkliğinin hoş misallerinden birini oluşturuyor.

Kadın ve erkek sayısının eşit olduğu ilçe

Gümüşhacıköy Kaymakamı Mehmet Deniz Otomobilci, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı söylemede, ilçede bayan ile erkeklerin hayatlarını, dayanışma ve hürmet içinde sürdürdüğünü söyledi. Otomobilci, “İlçemizde netlikle cinsiyetçi bir ayrım mevzubahisi değil. Belediye Başkanımız da bir hanımefendi. Minik bir ilçe olmasına karşın, bir hanımefendiyi belediye başkanı seçmiş. Başka Bir Deyişle bayan ve erkeği aynı gören, ayrımcılık yapmayan bir ilçe.” ifadelerini kullandı.

Kadın ve erkek sayısının eşit olduğu ilçe

“Popülasyonun denk olması bizi mutlu etti”

Yurttaşlardan Bilgin Kiremitçi de eşiyle 8 yıldır çiçekçilik yaptıklarını belirterek, “Eşimle omuz omuza vererek uyumumuzu sağlıyoruz. Gümüşhacıköy’de bayanlar her zaman eşlerine desteklediyor. Erkeklerimiz de bayanların kıymetini öğreniyor. İlçemizin popülasyon bilgilerinde de buna paralel olarak bayan ve erkekler denk çıktı.” değerlendirmesinde bulundu. İlçe serinkanlılarından Ali Altunay ise söylenen popülasyon bilgilerine donakaldıklarını anlatarak, “İlçemiz bayan ve erkek denkliği mevzusunda her zaman duyarlı olmuştur. Popülasyonun denk olması, sosyal yaşantıda bayan ve erkek denkliğini teyit eder kalitede. İlçemizde bayanlara her zaman değer katılır, bayanlar ön tasarıda yakalanır. Bayan ve erkek popülasyonumuzun denk olması bizi mutlu etti.” diye konuştu.

Tags: Amasya, Gümüşhacıköy, SeoHaber, Seyahat, Seyahat Haberi Categories: Magazin
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts
Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir