Bardak Altlığı Nasıl Hazırlanır

Ekim 18, 2018 220 1 0

Bardak Altlığı Nasıl Hazırlanır, Ev hanımları için eli becerekli bayanlar için yeni yeni hazırlanan birçok ürün hakkında bilgi vermeye devam ediyoruz. Evinizde küçük bir uğraşı ile harikalar üretebilir,hem evinizin dekorasyonunu yapabilir hem de belkide bu ürünleri satışa sunarak para kazanabilir evinize ek gelir getirebilme imkanına sahip olabilirsiniz. Size vereceğimiz ip uçları ile sizlerde bu harika ürünleri kendiniz evinizde yaparak Evde Pratik Bilgiler ile Dekorasyon yapabilme imkanına sahip olabilirsiniz.

İŞLEMELİ KEÇE BARDAK ALTLIĞI

Evinizde ister kendiniz için ister hediye vermek için eğer dilerseniz yapıp satmak için bu tür girişimlerde bulunabilirsiniz. Bardak altlığının yapımı aslında çok basit ve eğlenceli bir uygulama olacaktır. Bayanlar altın günlerinde birbirleri ile yardımlaşarak da bu tarz uygulamalar ile bir sürü ürün çıkarabilir ve birilkten kuvvet doğar fikri ile birçok ürünü hazır hale getirebilirsiniz.

MALZEMELER 

  • Keçe
  • İplik
  • İğne
  • Makas
  • Karton ( kalıp için )

HAZIRLANIŞI

Bardak altı hazırlamak için ilk önce kalıp çıkarırsak keçelerimizi daha rahat kesimle hazırlayabiliriz. Yalnız size bir ipucu vermek istiyorum. Keçe seçimi yaparken kalın keçe almaya özen gösterin çünkü bardak altı için kalın olması en ideal olan seçimlerden olacaktır. Pratik bilgiler ile bu tür düzenlemeler de sizlerde ilk önce kartonumuzu alıyoruz ve kartonumuzu üçgen biçiminde katlıyoruz.

RESİMLERDE GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ KATLAYIN.

En son olarak katladığınız kartonumuzun üst tarafını oval bir biçimde kesiyoruz ve şekillendiriyoruz.

Bardak altlığınızın şekli size kalmış, ister tek kat açın kalp şeklini aldırın,

İsterseniz hepsini açarak çiçek desenini oluşturabilirsiniz. Bu tarz şekillendirmeler tamamı ile sizin zevkinize bağlı, istediğiniz kalıpları istediğiniz şekilde kendiniz oluşturabilirsiniz. Elinin hünerine güvenenler farklı hazırlıkları ile yorum bölümüne atabilirsiniz.

Kalıp işimiz bitti şimdi ise keçemizi alıp üstüne getiriyor ve şekilli bir biçimde kesimlerimizi yapıyoruz.

Artık iğne iplik ve keçelerimiz ile istediğimiz süslemeleri yapıyor ve işimizi bitiriyoruz.

Resimlerde sizlere örnek olarak hazırlanışları verildi, keçelerinizin renk seçimleri de yine hazırlayacağınız takımlara uygun olarak dekore edebilirsiniz. Böylelikle artık hanımlar bir arada otururken bu tarz şekillendirmeler ile bardak altlıklarınızı oluşturabilirsiniz.

Tags: ahşap bardak altlığı yapımı, amigurumi bardak altlığı yapımı, tığ işi bardak altlığı yapımı Categories: Kadın Modası
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Yorumlar
  1. Hande

    -

    en sevdiğim fakat beceremediğim şeylerden biri yinede deneyeceğim teşekkürler

Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir