Baharda gidilecek en güzel 10 adres

Baharda gidilecek en güzel 10 adres

Mart 3, 2019 38 0 0

1 / 28

Açan çiçeklerle rengârenk manzaralar, cıvıl cıvıl kuş sesleri ve tertemiz hava… Uyanan doğanın çağrısına kulak verin. Çünkü hem şehirden ayrılamayanlara hem de uzaklara gitmek isteyenlere bahar coşkusunu doyasıya yaşayacakları bir tatil vaat ediyor. İşte size baharda içinizi ısıtacak yaza merhaba diyebileceğiniz yerler…

2 / 28

Cala Figuera / İspanya
Yoğun çalışma koşullarından ve kalabalık şehir ortamından kopup huzur ve sakinlik arıyorsanız İspanya’da bulunan Cala Figuera liman kenti doğru adres.

3 / 28

Tüplü dalış, yerel tapas lezzetlerini ve şaraplarını tadabileceğiniz yerler bulunuyor. Balıkçı köyü olarak da bilinen kent, sessizliği ve sakinliği gezip dolaşabileceğiniz harika sokaklarıyla iyi bir bahar fırsatı sunuyor.

4 / 28

Riquewihr / Fransa
Şehirde bulunan mega plazalarda, alışveriş merkezlerinde fotoğraf çekmekten veya gezmekten sıkıldıysanız Fransa’da bulunan Riquewihr köyü tam sizlik.

5 / 28

Dünyanın her yerinden buraya gelen gezginler Riquewihr’i Fransa’daki en güzel köylerden biri olarak görüyorlar. Alsas’ta bulunan bu ortaçağ kenti, yüzyıllar boyu bozulmadan kalmasıyla ünlü.

6 / 28

Sokakların güzelliğini, Alsas’ta bulunan diğer köyleri ve Fransız kırsalının fotoğraflarını çekerek tüm stresinizi atacağınız harika bir deneyim fırsatı sağlıyor.

7 / 28

Castelmezzano / İtalya
Castelmezzano, İtalya’nın güneyinde bulunan Potenza eyaletindeki 800 kişilik küçük bir köy. MÖ 5. yy‘da kurulduğu söylenen bu köyde harika bir bahar karşılaması yapabilirsiniz.

8 / 28

Tarihi eserleri, nefes kesici doğa manzaralarıyla harika köy turu yapabilirsiniz. Gürültülü şehir hayatından sonra sakinliğiyle baharı yaşayabileceğiniz ender yerlerden.

9 / 28

Asos / Yunanistan
Metro, trafik, gürültü gibi şehrin ve hayatın rutin sorunlarından kaçmak istiyorsanız Yunanistan’da bulunan Asos köyünü tercih edebilirsiniz.

10 / 28

500 yıldan fazla tarihi yapıları, berrak suları ve harika mutfağa sahip olan bu köyü keşfederek bahara merhaba diyebilirsiniz.

11 / 28

Köyde düzenlenen dağ turuyla yerel bir bağda durup özle yapılan şarapların ve Yunan peynirlerinin tadını çıkarabilirsiniz.

12 / 28

Polperro / İngiltere
Baharın gelişiyle birlikte canlanan doğanın tadını çıkarmak istiyorsanız ilgi çekici sahili ve doğa manzaralarına sahip Polperro harika bir tercih olabilir.

13 / 28

Burası aynı zamanda bir balıkçı köyü ve geleneksel balık lezzetini de tadabilirsiniz. Eski balıkçı evleri, ilginç limanı ve baharı karşılayan harika havasıyla Polperro köyü sizleri bekliyor.

14 / 28

Deia / İspanya
Balear takımadalarında bulunan Mallorca adasındaki küçük Deia köyü bozulmamış doğal görüntüsüyle şehir yaşamından sıkılanların baharı karşılayacağı en güzel yerlerden.

15 / 28

Görkemli manzaraları, lezzetli ve sağlıklı yemekleriyle bu köyün tadını çıkarabilirsiniz.

16 / 28

Yakınında bulunan Tramuntana Dağları’na düzenlenecek doğa turlarıyla yeni yerler keşfedebilirsiniz

17 / 28

Zaandam / Hollanda
Kendinizi dinleyebileceğiniz sakin küçük bir köy Zaandam. Kocaman bahçelerle çevrilmiş evlerle doğal bir ortam oluşturulmuş olan baharla birlikte açan rengârenk çiçekler sizleri büyüleyecek.

18 / 28

Zaanse Schans değirmenleri, tarihi evleriyle gezerken bir hayli mutlu olacaksınız. 35 adet evden oluşturulan açık hava müzesiyle köyün geçmişi hakkında yolculuğa çıkacaksınız.

19 / 28

Köyde bulunan antik görünümlü market ile Hollanda peyniri ve yerel lezzetleri satın alabilirsiniz.

20 / 28

Tenerife / İspanya
Kış ayının sert soğuğuna maruz kalanlar İspanya’nın ada gruplarından olan Kanarya Adaları’nda bulunan Tenerife şehri tam sizlik.

21 / 28

Ada şehri olmasıyla beraber tropikal ve sıcak iklimiyle bahar ayında cıvıl cıvıl yerlerden.

22 / 28

Yerel ve otantik bitki örtüsüyle baharın gelişini hayranlıkla fotoğraflayabilirsiniz.

23 / 28

Parga / Meryem Ana Adası / Yunanistan
Yüzmeyi özlediyseniz baharda gidilebilecek en güzel yerlerden biri Parga.

24 / 28

Hoş plajları, küçük koyları ve tertemiz sularıyla deniz tutkunları için tercih edilebilir. Dar yolları, küçük sokakları tarihi yapılarıyla kasabayı gezerken masalsı bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

25 / 28

Tekne turuyla bahar havasının tadını çıkarabilir, yaza güzel bir merhaba diyebilirsiniz.

26 / 28

Camogli / İtalya
Bahar havasını iyiden iyiye hissedebileceğiniz İtalya’nın Genova kentinde bulunan küçük bir kasaba Camogli. Şirin ve büyük bir sahile sahip olmasıyla muhteşem denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

27 / 28

Ayrıca sahil boyu yerel lokantalar ve lüks restoranlarla lezzetlerin tadına varabilirsiniz.

28 / 28

Tekne turlarıyla kasabayı gezebilirsiniz. Camogli, baharı karşılamak adına harika bir yer.

Tags: baharda gidilecek yerler, baharın karşılanacağı yerler, Seyahat, Seyahat Haberi Categories: Magazin
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts
Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir