Babamla benim kariyerim toplam 120 yıl ediyor

Babamla benim kariyerim toplam 120 yıl ediyor

Mart 4, 2019 38 0 0

Birkaç ay önce Hollywood Bulvarı’nda “Şöhretler Yolu”na yıldızınız eklendi… Nasıl hissettiniz?

– İnsanlar sürekli “Neden bu kadar geç geldi bu yıldız” diye sorup duruyorlar. Gerçek şu ki daha önce defalarca yıldızımın yapılması istendi. Fakat New York’ta yaşıyorum, bir türlü doğru zamanı denk getiremedim… “The Kominsky Method”u çekerken Alan Arkin ile konuşuyoduk. Bu yıl meslekte 50’inci yılım. Daha harika bir zaman olamaz diye düşünüyorum…

Babanız Kirk Douglas da yıldızınız eklenirken oradaydı…

– Evet Kirk, eşim Catherine (Zeta-Jones) ve yakın zamanda beni büyükbaba yapan oğlum Cameron da oradaydı. Birçok eski arkadaşım da geldi. Çok özel ve duygulu anlardı. Benim yıldızımı Kirk’den 6 yıldız ileriye koymuşlar. Gerçi Kirk oturduğu yerden bana bakıp “50’nci yılını kutlayan oğlum yok” diye söyleniyordu. (Gülüyor)

Babamla benim kariyerim toplam 120 yıl ediyor

class=’cf’>

 Televizyonla başladığım için sinemaya geçişim zor oldu

Netflix’e yapımcı olarak “Ratched”  adlı yeni bir dizi de yapıyorsunuz…

– Evet… Senaryoyu buldum ve Ryan Murphy’i aradım. Bence çok ilginç bir iş olacak.

Sektörde yıllardır süren televizyon ve sinema ayrımı; Netflix ve diğer dijital platformlardan sonra ortadan kalktı gibi. En büyük yıldızlar artık televizyon projeleri yapmaya başladı. Siz bu değişimi nasıl değerlendiriyorsunuz?

– Televizyonda oyuncu bedava izlenir ama sinema için izleyicinin bilet alması ve sinemaya gitmesi gerekiyordu. Ben de televizyonla başladığım için sinemaya geçişim zor oldu. “Cuckoo’s Nest”in yapımcılığını yaptım. 5 Oscar kazandık. Stüdyolar yapımcılık yapmama bir şey demiyorlardı ama sinema filmlerinde oyuncu olarak kabul etmiyorlardı. Mesela “Starman”ın yapımcılığını yaptım. Jeff Bridges’ın rolünü ben oynamayı istedim ancak stüdyo onaylamadı. Çünkü sinema başka bir seviyeydi. Şimdi dijital platformlarla birlikte her şey değişti. İzleyici bedava izlemiyor. Televizyon ama paralı televizyon. Ayrıca özgürlük var, istediğin hikayeyi sansürsüz anlatabiliyorsun. Düşünsene yazarlar, oyuncular, yapımcılar hepimiz için daha yaratıcı ve özgür bir kapı açıldı. Normal televizyondan farklı oldukça güzel ve mutluluk veren bir durum…

 Öpüşmeyi bırakıp bana baktığında çok utandım

Babanızın yanında setlerde büyüdünüz. Biraz hatıralarınızdan bahseder misiniz?

– Sanırım ikinci jenerasyon aktör olmanın en büyük avantajı önünde bir örnek olması. Büyürken Tony Curtis, Frank Sinatra ve Gregory Peck evimize gelip giderlerdi… Onları babamla konuşurken dinlemek inanılmazdı.

Peki setten hatırladığınız bir anı var mı?

– Net hatırladığım ve aklıma geldikçe güldüğüm bir anı var. Lana Turner’la “The Bad and The Beautiful”un setinden… Karanlık bir setti. Kirk ile Lana aşk sahnesinin ortasında… Babam, Lana’yı sarmış öpüyordu. Ben de daha iyi görebilmek için yaklaşıp parmak uçlarım ile kafamı uzatınca babamın kamerasına girmişim. Öpüşmeyi bırakıp bana baktığında çok utanmıştım.

Babamla benim kariyerim toplam 120 yıl ediyor

Alan Arkin ve Michael Douglas “The Kominsky Method”da birlikte kamera karşısına geçiyor.

1. yılımda özel  efektlerle tanıştım

Babanızla birlikte toplam 120 yıllık bir kariyerden bahsediyoruz. Eski Hollywood’u sorabilecek sizden daha iyi birini tanımıyorum. Eski günleri özlüyor musunuz?

– Şimdiki teknolojiyi eskiye göre daha çok seviyorum. Önceden bir sahne çekmek için kaç tekrar alırdık. Sonra bekle kameraya film taksınlar yeniden başla… Tam bir eziyetti. Şimdi muazzam kolay… “Ant Man”i çekerken 50. yılımda özel efektlerle tanıştım. Tamamen kurgu bir dünyada, bomboş yeşil odada oyunculuk yaptım. Teknolojinin gelişimi gerçekten harika. Eskilerden özlediğim tek şey 70 ve 80’lerdeki yaratıcı özgürlük.

PİZZA KRALINDAN GENÇLERE TAVSİYELER

iframe ]]>

‘Pizza Kralı’ndan gençlere tavsiyeler: ‘Hakkı yaptıysa herkes yapabilir’Medyada ‘ABD’nin pizza kralı’ olarak tanınan Dünya Pizza Şampiyonu Hakkı Akdeniz’le bir araya geldik ve Hürriyet Lezizz’e özel çok keyifli bir sohbet yaptık. Akdeniz, evde pizza yapmak isteyenler için kritik püf noktalarından başarısının sırlarına birçok detayı sizin için anlattı. Videonun perde arkası Hürriyet Lezizz’de, link hemen aşağıda…

daha fazla video için

Tags: Alan Arkin, Hollywood, michael douglas Categories: Magazin
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts
Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir